Urazy krocza poród

Coraz to więcej pań, które rodziły swoje dzieci sposobami natury przyznaje, że ma istotne problemy z mięśniami dna miednicy. Przede wszystkim, są to problemy z nietrzymaniem moczu oraz ból w dole brzucha, jaki wynika z tego, że niektóre organy zmieniły trochę własne miejsce po porodzie.

ćwiczenia na mięśnie kegla

Do niedawna był to temat tabu i mało jaka z pań decydowała się mówić o swoich kłopotach po porodzie. Niejednokrotnie wydawało im się, że jest to kłopot natury intymnej oraz nie chciały rozmawiać nawet ze swoim lekarzem. W dzisiejszych czasach jednakże lekarze ginekolodzy sami zawiadamiają o takiej dyspozycji przyszłe matki. Poza tym, także w trakcie zajęć w szkole rodzenia wolno dowiedzieć się dużo o tym, jakie mogą pojawić się skutki porodu.
Problemami z mięśniami dna miednicy pojawiają się również u kobiet, które rodziły poprzez zabieg cesarskiego cięcia. W większości wypadków u nich pojawia się później ból w dole brzucha oraz problemy ze współżyciem. Bez wątpienia, nie musi być to normą i niektóre mamy nie skarżą się na tego rodzaju przypadłości, jednakże duży odsetek pacjentek zgłasza się po porodzie z takim problemem.
Najlepszym krokiem jest fizjoterapia urologiczna, jaką można podjąć niesłychanie błyskawicznie po porodzie. Im prędzej jest taka możliwość, tym odpowiedniej, albowiem ćwiczenia zapewniają wtenczas poprawniejsze rezultaty. Podczas fizjoterapii, wykonuje się różnorodnego typu ćwiczenia, które mają wzmacniać mięśnie oraz sprawiać, że będą się one w słuszny sposób kurczyły. Poza tym, bardzo znaczącą kwestią są także treningi oddechowe, jakie wypada później jak najczęściej powtarzać. Poza tym, pacjentki uczą się też, jak wygląda prawidłowa pozycja ciała, która powinna pojawić się w czasie czynności fizjologicznych.
Taka fizjoterapia po porodzie rekomendowana jest przede wszystkim paniom, które miały więcej porodów. Są w stanie niemniej jednak z niej korzystać także panie, które rodziły dzieci po raz pierwszy, jeżeli jedynie pojawiają się u nich jakiekolwiek nieprawidłowości. Niektórzy lekarze twierdzą, że taka fizjoterapia ma być obowiązkowa po porodzie, tak jak w przypadku co niektórych zabiegów chirurgicznych podbrzusza. Niezwykle szybko zezwala ona wrócić do normy oraz czuć się odpowiednio. Dużo pacjentek twierdzi, że to właśnie dzięki takim ćwiczeniom są w ostateczności w stanie wyprostować się oraz wykonywać cięższe czynności, które do tej pory wywoływały u nich nietrzymanie moczu czy też dolegliwości bólowe. Lekarz ma okazję na fizjoterapię wypisać skierowanie. Jest również szansę skierowania z takich zajęć i ćwiczeń odpłatnie, w ramach osobistej opieki leczniczej.