nowa restauracja włoska w Krakowie

Prawdziwie włoska restauracja – gdzie ją znaleźć?

Włoskie restauracje to w Polsce najczęsciej spotykany typ restauracji. Cenimy włoskie jedzenie bo jest pyszne, pożywne i ceszy oko. Z całą pewnością najczęściej jemy pizze. Mocniej zaznajomieni z kuchnią włoską smakują rzadsze potrawy takie jak risotto, gnocchi i włoskie zupy minestrone.
Rozglądając się za prawdziwą restauracją włoską należy przyjrzeć się kilku elementom: jak wiele składników naprawdę pochodzi z Włoch, czy w menu są też nie tak popularne włoskie dania, czy karta win, oferuje klasyczne włoskie trunki. Włoskie potrawy to duża wielość smaków i potrawy z różnych zakątków Włoch. W mistrzowskiej restauracji znajdziemy naturalny smak Włoch.

Włoska kuchnia jest prosta, ale to nie znaczy, że jest mniej smaczna Z pewnością można stwierdzić, że jest to niezwykle smaczna kuchnia z Europy .

Aromatyczne wino z Włoch

Jakakolwiek restauracja włoska, która aspiruje do bycia eleganckim punktem na gastronomicznej mapie regionu, nie powinna ignorować wina. Posiłek we włoskim stylu koniecznie powinien obejmować również wino. Lampka alkoholu to dla Włocha kanon. wysokiej jakości dania włoskie Klasyczne wina z Włoch to przede wszystkim montepulciano d’abruzzo z Abruzji, kalabryjskie ciro i marsala z Sycylii. Włoska restauracja – o ile rzeczywiście ma być rozpoznawana jako prawdziwie włoska, musi posiadać różnorodną kartę win.

Klasyczna kuchnia włoska

Mając ochotę poznać wyjątkowość włoskiego gotowania bez cienia wątpliwości warto odwiedzić restaurację, która umie przygotować nie tylko pizzę i makaron.
Zobacz film