Kolejne ciekawe miejsce na kulinarnej mapie Krakowa

Świetna restauracja z włoskim jedzeniem
Masz ochotę smacznie zjeść? Pośród licznych możliwości, które oferuje kuchnia europejska warto zwrócić uwagę na włoską kuchnię. Z jakiego powodu? Otóż z tego powodu, że kuchnia włoska to mnogość aromatów, kolorów i duża dawka zdrowia.

Tradycyjne włoskie przyprawy

Polakom włoska restauracja, kojarzy się głównie z makaronem i pizzą oraz czasem z owocami morza. Tymczasem włoskie dania to też takie smakołyki jak dojrzałe sery czy oliwki.

Podstawowe włoskie dania

Pasty to podstawa włoskiej kuchni. Włosi przyrządzają pasty w dziesiątkach rodzajów. W zasadzie trudno wymyśleć produkty których nie da się dodać do makaronu. włoskie jedzenie w Krakowie Ryby, dodatki mięsne i rożnorodne warzywa, sprawiają, że pasty nie są w stanie się przejeść.

Kolejnym klasycznym daniem jest pizza. Wprawdzie nie pochodzi ona z Włoch tylko z Grecji. Kojarzona jest jednak jako włoska potrawa. Prawdziwa pizza włoska powinna mieć niezbyt grube ciasto i niezbyt duża ilość dodatków. Najprostsza wersja pizzy to pizza z sosem pomidorowym i mozarellą. Krucha pizza to rozkosz podniebienia, ale niestety ogromna ilość kalorii. Uważaj na nią, jeśli chcesz być „fit”.

Włoskie dania to coś więcej niż jedynie pizza i pasta. To również lasagne, gnocchi, ravioli i szeroki wybór deserów – takich jak tiramisu czy panna cotta. Odwiedzając restaurację włoską nie warto zapominać o winie czy o pysznych serach- gorgonzoli, mascarpone oraz grana padano.
Zobacz film